Pjesa e parë/ Raste dhe traversa, klasikja Tirana-Vllaznia nuk prodhon gola
Pjesa e parë e klasikes së futbollit shqiptar, Tirana-Vllaznia nuk ka prodhuar fitues, pavarësisht rasteve nga të dy krahët.

Sfida e vlefshme për javën e 12-të të Kategorisë Superiore nuk prodhoi gola. 45 minutat e parë u mbyllën me rezultatin e bardhë, 0-0.

Rastet e pastra për gol ishin me pikatore, por vlen të përmendet tronditja e traversës nga Hygor dhe ndërhyrja shpëtimtare e Sherrit, i cili devijoi në goditje këndi silurën e Idriz Bathës.

Formacionet zyrtare:

Tirana: Lika, Vangjeli, Osmani, Imami, Ismajlgeci, Çelhaka, Halili, Batha, Cobinnah, Cale, Ngoo. Trajner: J. Ahmataj

Vllaznia: Sherri, Gurishta, Malota, Marku, Krymi, Ramadani, Hygor, Lika, Sinho, Maranhao. Trajner: M. Jonuz
Shtuar më 08/11/2019, ora 18:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori