Platini paralajmeron masa te ashpra kunder korrupsionit e ndeshjeve te trukuara
Albeu.com
Presidenti i UEFA-s, Mishel Platini premton masa të ashpra dhe radikale kundër korrupsionit e ndeshjeve të trukuara. Numri një i Federatës Europiane të Futbollit përshëndeti vendimet e djeshme të Komisionit Disiplinor, që përjashtoi për ...... jetë nga aktivitetet sportive arbitrin serb nga Bosnja, Novo Paniç. Gjithashtu u pezulluan dy arbitra të tjerë. Në faqen zyrtare të UEFA-s, Platini deklaron “tolerancë zero” për akte të tilla.
Shtuar më 25/02/2010, ora 17:11
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori