Play-Off: Spanja dhe Zvicrra tani më afër Gjermanisë
Albeu.com
Mbrëmë u luajtën ndeshjet e para të play-off-it për botërorin "Gjermani 2006" dhe u shënuan këto rezultate:Spanja - Slovakia 5-1
Norvergjia - Cekia 0-1
Zvicrra - Turqia 2-0

Ndeshjet e kthimit do te luhen me 16 Nentore.

Ndeshjet e kualifikimit per kupen boterore "GERMANY 2006" filluan me 18 Gusht 2004 dhe mbaruan me 12 Tetor 2005. Ndeshjet e play-off-it do te luen me 12 dhe 16 Nentore 2005. Finalet do te mbahen nga 9 Qershori deri me 9 Korrik 2006.
Shtuar më 13/11/2005, ora 21:21
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori