Plot 8 gola, Bayern e nis aty ku e la (VIDEO)

Bajerni i Mynihut nuk tregon mëshirë as në javën e parë të kampionati gjerman. Kampionët e Gjermanisë dhe Europës shkatërruan me rezultatin e thellë 8-0 Shalke 04, e cila ishte “viktima” e parë e këtij sezoni për ekipin e Hansi Flik.

Tripletë nga Gnabri dhe golat nga Levandovski, Goretcka, Myler, Sane dhe Musiala kompletuan një triumf terrorizues të Bajernit.

Për transferimin e bujshëm të Lëroi Sane ai debutoi më së miri në ndeshjen e parë me fanelën e

Bajernit duke asistuar dhe dy gola të Gnabrit.

Me këtë rezultat, Bajerni tregon se do të kërkojë të triumfojë kudo edhe këtë sezon.
Shtuar më 18/09/2020, ora 22:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori