Po bën mirë në Turqi, gardianin shqiptar e kërkojnë në Serie A dhe Bundesligë
Gentian Selmani po paraqitet mirë në Turqi me Menemenspor, klub që garon në ligën e dytë turke. Portieri i Shqipërisë U21, i grumbulluar disa herë edhe me kombëtaren A, mund të ndryshojë ekip në janar ose në verë.

"Calciomercato.it" shkruan Selmani është në fokusin e dy klubeve të Serie A, Lecce dhe Torino. Vetë menaxheri i portierit, Deniz Uysal, ka mohuar të ketë bisedime me klubet e sipërpërmendura, por zbulon se 21-vjeçarin e duan në Gjermani dhe në Superligën turke.

"Ne nuk kemi pasur kontakte zyrtare me këto dy klube. Por presidenti i Menemenspor na ka thënë se dëshironte të bisedonte me disa klube italiane. Na kanë ardhur oferta për Selmanin nga klube të Superligës turke dhe nga Bundesliga gjermane", ka deklaruar Uysal.
Shtuar më 21/11/2019, ora 13:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori