Po bën super sezon, Pioli: Milani po luan me ide të qarta
Stefano Pioli është i kënaqur me skuadrën e tij.

Milan po del të jetë befasia më e këndshme e këtij sezoni, duke dhënë shenja se skuadra po ringjallet pas shumë viteve.

"Rossoneri" janë liderë të Serie A dhe liderë të grupit në Ligën e Evropës, por Stefano Pioli vë theksin te mënyra e lojës së Milan.

"Ajo që më pëlqen rreth skuadrës është se kur zbresin në fushë, ata japin përshtypjen se kanë entuziazmin dhe idetë e qarta se çfarë duhet të bëjnë", ka thënë Pioli.

"Kjo është në çfarë punojmë, të luajmë bindshëm", shtoi trajneri i Milan.

Milan vjen nga një fitore e lehtë në Ligën e Evropës dhe këtë vikend do të ketë punë me Udinesen.
Shtuar më 31/10/2020, ora 18:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori