Po gëzonte formën e tij më të mirë, dëmtohet James Rodriguez
Disa shqetësime bëjnë që James Rodriguez ta shikojë nga shtëpia ndeshjen e radhës të Evertonit

Carlo Ancelotti ka zbuluar se Evertoni do të jetë pa James Rodriguez kur të përballen të dielën me Southamptonin, pasi kolumbiani ka marrë një goditje në derbin kundër Liverpoolit.

Ai ka zhvilluar deri tani 6 ndeshje me Evertonin, ka shënuar 3 gola dhe ka dhuruar 4 asiste.

"Fatkeqësisht, James ka pasur një problem gjatë ndeshjes kundër Liverpoolit". Ai ka pasur një përplasje me Virgil van Dijk në fillim të sfidës dhe mendoj se s’do të jetë gati për ndeshjen kundër Southampton", tha Ancelotti për "EvertonTV".
Shtuar më 22/10/2020, ora 15:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori