Po shkëlqen në Brazil, Gabigol drejt Premierligës
Sulmuesi brazilian shpërtheu së fundmi me dy golat e shënuar në finale të Copa Libertadores

Gabriel Barbosa është bërë sensacioni më i fundit i futbollit botëror.

Futbollisti brazilian realizoi dy gola në fund të takimit për t’ia siguruar Flamengos trofeun e Copa Libertadores pas fitores 2:1 ndaj River Plates.

Dhe, mediat e huaja shkruajnë se interesim për Gabigol ka shfaqur Newcastle.

Futbollisti i kishte dy eksperienca dëshpëruese tek Interi dhe Benfica, por u ringrit në atdhe për ta fituar trofeun më të madh të Amerikës së Jugut.

Tash, sulmuesi i rrezikshëm është i gatshëm për një tjetër eksperiencë evropiane dhe Premierliga mund të jetë destinacioni i tij i ardhshëm, shkruan The Chronicle.
Shtuar më 25/11/2019, ora 13:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori