Po shkëlqen te Atalanta, Gjimshiti tani vlen 10-fish më shumë
Berat Gjimshti zhvilloi një ndeshje të madhe kundër Fiorentinës mbrëmjen e kaluar.

Mbrojtësi i Atalantës ishte perfekt në prapavijë në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinaleve të Kupës së Italisë.

Vlera e kartonit të pothuajse gjithë lojtarëve është rritur ndjeshëm dhe sot mbrojtësi i kombëtares kuqezi vlen sot 20 milion euro . 26-vjeçari erdhi me parametra zero nga ekipi zvicerian i Zyrihut në vitin 2016.

Shtuar më 26/04/2019, ora 17:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori