Pochettino shkruan histori në Premier League
Mauricio Pochettino është zyrtarisht në hisotirnë e Premier League.

Trajneri argjentinas i Tottenham, ka arritur ditën e djeshme një rekord në Angli.

Me fitoren e Tottenhamit 2-0 ndaj Huddersfield në “Wembley”, Pochettino u bë trajneri i parë joeuropian që arrin kuotën e 100 fitoreve në Premier League. Një arritje prestigjoze, ku argjentinasi i arriti nëpërmjet drejtimit të Southampton dhe Tottenham. /albeu.com/
Shtuar më 04/03/2018, ora 10:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori