Pogba fut në “sherr” Barcelonën
E ardhmja e mesfushorit të Manchester United është larg klubit anglez. Për të ka shfaqur interes skuadra e Barcelonës të cilët e konsiderojnë si një përforcim të domosdoshëm për të ndihmuar sado pak reapartin e mesit të fushës. Leo Messi dhe Pike janë pro transferimit të tij në katalonjë, por janë kundra drejtuesit e klubit.

Ata pretendojnë se Pogba i duhet shumë kohë për tu përshtatur me lojën e skuadrës pasi e humb shumë shpejt topin, një veçori kjo që ka nxjerrë një problem të madh për kampionët në fuqi të Spanjës. Te Barcelona janë të ndarë, lojtarët që e duan Pogba dhe drejtuesit që nuk e duan. Në garë për Pogba është edhe Juventusi i drejtuar nga Massimiliano Allegr. /albeu.com/
Shtuar më 18/10/2018, ora 17:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori