Pogradeci-Lushnja, rekord tifozësh në stadium (VIDEO)
Rekord tifozëshstadium edhe 100 lushnjarë.

-Mbi 2500 sportdashës ishin të pranishëm në stadiumin “Gjorgji Kyçyku”, duke regjistruar numrin më të madh të këtyre viteve të fundit.

-100 tifozë kishin udhëtuar nga Lushnja për të ndjekur ekipin e tyre dhe pas ndeshjes vazhdonin të kontestonin gjykimin për rastin e golit të mohuar të Lushnjës.

-Trajneri Ilir Gjyla është dëgjuar ta ngrejë fort zërin kundër gjyqtarëve dhe kjo ka ndodhur kur ata po i drejtoheshin dhomës së zhveshjes.

-Pas ndeshjes, futbollistët e dy ekipeve u janë drejtuar dhomave të zhveshjes bashkërisht, duke mos pasur as më të voglin incident.
Shtuar më 17/02/2020, ora 23:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori