"Pokeri" i Barcelonës kalon çdo parashikim, ja sa vlen ai në total
Të hënën, Observatori i Futbollit (CIES) publikoi raportin vjetor të vlerës së lojtarëve kryesorë që luajnë në ligat e ndryshme evropiane.

Ky raport zbulon se ‘poker’ i Barcelonës vlen afër 550 milionë euro.

Messi është më i vlerësuar me 202.2 milionë euro i pasuar nga Luis Suarez me 128.7 milionë euro. Coutinho kushton 123 milionë euro, ndërsa Dembele 96 milionë euro.

Por klubi për ta mbrojtur investimin, ka vënë klauzola për të gjitha yjet dhe ato për treshen e sulmit, arrijnë vlerën e 1.7 miliard eurove./albeu.com/
Shtuar më 10/01/2018, ora 14:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori