Portieri hero i Izraelit bëhet "viral" me asistin e golit kundër Shqipërisë (VIDEO)
Portieri i kombëtares së Izraelit, bëri një paraqitje mjaftë të mirë kundër Kombëtraes së Shqipërisë.

Në disa raste ai ishte vendimtar në ndërhyrjet e bërë duke ndihmuar skuadrën e tij të fitonte.

Por, përpos pritjeve të shkëlqyera të disa rasteve të kuqezinjve, portieri Harush dhuroi edhe asistin e golit të parë.

“Gardiani” i izraelitëve u tregua dinak, pasi vuri re një përgjumje të mbrojtjes shqiptare në minutën e 8, dhe dhuroi asistin që i dha golin Izraelit.

Topi i gjatë i portierit Harush, u shndërrua në një asist për Hemed, që ndodhet i pa markuar nga mbrojtës dhe i vetëm përballë Strakoshës e pati shumë të lehtë të shënonte.

Ky moment është shpërndarë në pothuajse të gjitha mediat sportive të Europës, duke e quajtur Harush si heroin e Izraelit. /albeu.com/

Shtuar më 15/10/2018, ora 11:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori