Portieri i Baselit mbron Xhakën: Ai vetëm do ta ndalte Demhasajn
Ditën e djeshme në ndeshjen midis Baselit dhe Luzernit e përfunduar në shifrat e barabarta 1 me 1, Taulant Xhaka u përfshi në një episod me sulmuesin shqiptar të Luzernit, Demhasajn.

Ky i fundit u ndal në mënyrë të parregullt nga lojtari i Kombëtares shqitpare, por arbitri vendosi që ta ndëshkojë vetëm me karton të verdhë Xhakën. Ndërsa së fundmi edhe portieri i Baselit, ka marrë në mbrojtje Xhakën duke thënë se Xhaka do e ndalonte Demhasajn.

“Kemi pasur fat në anën tonë në këtë skenë. Unë nuk e di nëse Taulant ishte lojtari i fundit. Sigurisht që dikush, një arbitër tjetër do të kishte dhënë të kuqe. Demhasaj do të kishte patur probleme pas një sprinti prej 50 metrash. Do të ishte interesante të shihja se çfarë do të ndodhte. Ndoshta Xhaka do ta kishte marrë përsipër për ta ndaluar”, shrpehet Omlin.
Shtuar më 26/11/2018, ora 19:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori