Portieri i Manchester Cityt kryen stërvitjen e parë me Kosovën (FOTO LAJM)

Pëlqej
Portieri rezervë i Manchester City-t, Arjanet Muriqi, ka bërë sot stërvitje me ekipin e Përfaqësueses së Kosovës.

Muriqi i është përgjigjur pozitivisht kërkesës për të luajtur në Kombëtaren e Kosovës në gusht të këtij viti, njofton Klan Kosova.

Muriqi është i lindur në Mal të Zi dhe më herët ka luajtur për ekipin zviceran, Cyrih prej ku më pas i është bashkuar Manchester City-t.

19 vjeçari më herët përfaqësonte Malin e Zi në grupmoshat, U-21.
Shtuar më 13/11/2018, ora 21:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori