Porto nuk e fitoi dot Kupën, por gjesti i Soares bën Casillas të shpërthej në lot (VIDEO)Është luajtur sot finalja e Kupës së Portugalisë mes Porto-s dhe Sporting Lisbone, me këta të fundit që kanë arritur të fitojnë trofeun pas gjuajtjes së penalltive, teksa koha e rregullt dhe ajo shtesë është mbyllur me rezultatin 2-2.

Porto ka kaluar në avantazh në minutën e 41-të falë golit të Tiquinho Soares, i cili ka festuar me një fanellë të Iker Casillas. Ish-portieri i Real Madrid, i cili ka pësuar një infarkt 1 majin e kaluar, ka qenë i pranishëm në stadium dhe është kapur menjëherë nga telekamerat.

Spanjolli ka kërkuar të mbulohej me strehën e kapelës, por nuk ka arritur të fshehë mallëngjimin dhe lotët e tij.
Shtuar më 25/05/2019, ora 23:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori