Prapaskena e Mijatoviç: Torresin e donim te Real Madrid
Një tjetër prapaskenë merkatoje që ka si protagonist Fernando Torres dhe që vjen nga vendlindja e tij, Spanja. Ai që e ka zbuluar ka qënë ish Drejtori Sportiv i Real Marid, Pedrag Mijatoviç.

"Në kohën kur unë punoja për klubin donim ta sillnim e Real Madrid. Ka qënë në listën tonë para se të shkonte te Liverpool, por tratativat kanë qënë gjithmonë shumë të vështira. Nuk ishte çështje parash, mbi të gjitha për skuadrën kur luante atëherë", ka thënë ish drejtuesi i Real Madrid.

Ferndando Torres u rikthye te Atletico Madrid gjatë merkatos së janarit, pas një aventure të dështuar te Milani. /albeu.com/

Shtuar më 03/01/2015, ora 16:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori