Prapaskena/ Ja pse u la në stol Pogba ndaj Udinezes
Pol Pogba deri më tani në këtë sezon kishte munguar vetëm në ndeshjen ndaj Lazios dhe nuk kishte qëndruar në asnjë takim 90 minuta jashtë lojës.

Para ndeshjes me Udinezen, Paul Pogba kishte humbur 135 minuta me bardhezinjtë.

Sipas “La Gazzetta dello Sport”, trajneri Allegri e lash jashtë për zgjedhje teknike, por edhe për shkakun se nuk e kishte parë shumë të impenjuar në stërvitjet e fundit pas ceremonisë së "Topit të Artë".

Strategu italian i ka treguar stolin si për t'i treguar se te Juventusi duhet të japësh gjithmonë 100 për qind të formës. /albeu.com/

Shtuar më 18/01/2016, ora 17:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori