Prej 24 vitesh në Shqipëri, njihuni me kampionin sirian që ka dy gra dhe biznese (VIDEO)
Shqipërinë e ka si shtëpinë e tij.

Bëhet fjalë për sirianin, Abdyl Faaz, teksa 24 vite më parë e ka nisur nga zero, ndërsa tani ka biznese dhe një palestër ku merret me sport, teksa ka mësuar dhe mjaft mirë gjuhën shqipe.

Abdyli gjithashtu është kampion në bodybuilding në Siri dhe Shqipëri, ndërsa ka fituar vendin e parë në disa gara.

Ndërkohë, ai thotë se shqiptarët janë njerz bujar dhe mirëpritës.

Për më shumë ndiqni intervistn e tij:

“Tani po bëhet si normal, unë di shumë veta nuk është krim. Se sa ta mbaj fshehtas si dashnore më mirë haptas ta dinë të gjithë njerëzit. Eci në rrugë pa problem.”, thotë ai. Mes batutave dhe sinqeritetit që duket se e karakterizon, e lëmë Abdylin në habitatin e tij ku vazhdon të trajnojë me përkushtim të rinjtë e apasionuar pas bodybuilding.
Shtuar më 23/11/2020, ora 11:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori