Premier League, 5 ekipet që kushtojnë më shumë (FOTO LAJM)

MANCHESTER UNITED - 401,2 milionë sterlina
Pëlqej
Manchester United është ekipi me vlerën më të madhe monetare në Premier League, madje me vlerën më të madhe në të gjithë historinë e futbollit britanik. Mbërritja e Angel Di Maria këtë javë e ka çuar vlerën totale të "Djajve të Kuq" në 401,2 milionë sterlina, megjithëse priten edhe goditje të tjera.


Në këtë rënditje speciale, Manchester United le pas "kushurinjtë" e City-t të cilët vlejnë 344,15 milionë, ndërsa podin e mbyll Chelsea me 341,8 milionë.

Pas tyre vijnë Liverpool dhe Arsenal me një diferencë të madhe me vendin e parë. /albeu.com/

Shtuar më 28/08/2014, ora 17:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori