Premier League: Buzëqesh Chelsea (VIDEO)
Premier Liga
Chelsea me ne fund eshte rikthyer te fitorja ne Premier League fale fitores 3-0 ne Stanford Bridge perballe modesteve te Bolton fale golave te Luiz, Drogba dhe Lampard. Te tre golat per Blute e Londres u shenuan ne pjesen e dyte.

Ne ndeshjet e tjera Newcastle United barazoi 2-2 me Wolves megjithese fitonte 2-0 pjesen e pare. WBA shkaterroi 4-0 ne shtepi Sunderland dhe Fulham fitoi 0-1 perballe Queens Park Rangers. /albeu.com/


Ja rezultatet e plota:


Chelsea 3 - 0 Bolton W.
Newcastle U. 2 - 2 Wolverhampton W.
Queens Park R. 0 - 1 Fulham
West Bromwich A. 4 - 0 Sunderland
Wigan Athletic 0 - 0 Aston Villa

Shtuar më 25/02/2012, ora 18:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori