Premier League, Cana debuton me fitore
Albeu.com
Carlo Ancelotti dhe Chelsea debutojne me fitore ne ndeshjen e pare te sezonit 2009-2010 te Premier League. Skuadra e bluve te Londres nuk e ka pasur te lehte ndaj Hull City pasi fitoi 2-1 me gola te Didier Drogba.Afrikani barazoi rezultatin 9 minuta pasi Hunt kaloi ne avantazh miqte. Ne minuten e 92 te te takimit, sulmuesi realizoi nje tjeter gol qe ka vleren e tre pikeve per Chelsea.

Me fitore ka debutuar edhe Sunderland-i i Lorik Canes qe iu fal nje goli te Bent ne minuten e peste te takimit ne fushen e Bolton. Rezultatet e tjera jane; Aston Villa-Wigan 0-2, Blackburn-Manchester City 0-2, Portsmouth-Fulham 0-1, Stoke-Burnley 2-0 dhe Wolves-West Ham 0-2.
Shtuar më 16/08/2009, ora 05:50
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori