Kalendari: Premier League vijon sot me ndeshje mjaft interesante
Premier Liga angleze rikthehet sot me disa ndeshje interesante në javën e 16.

Arsenal luan ndaj Brighton. “Topçinjtë” do të shikojnë të vazhdojnë serinë e fitoreve, ku ndeshjen e kaluar mposhtën rivalët e Chelsea.

Përballja më interesante do të jetë mes Manchester United dhe Wolverhampton.

“Djajtë e Kuq” kanë regjistruar tetë fitore, tre barazime dhe tre humbje, kështu duke u pozicionuar në vendin e katërt me gjithsej 27 pikë.

Programin e plotë të ndeshjeve në Premier Ligën angleze e gjeni të bashkangjitur më poshtë.


19:00 Brighton – Arsenal

19:00 Burnley – Sheffield United

19:00 Southampton – West Ham United

19:00 West Brom – Leeds United

21:00 Manchester United – Wolverhampton
Shtuar më 29/12/2020, ora 13:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori