Premier Lige: Chelsea pothuajse kampion (VIDEO)
Albeu.com
Në xhiron e parafundit të Premier League të Anglisë u arritën kryesisht rezultate të pritura dhe fitore të favoritëve në garë për titullin e kampionit.Kështu Chelsea fitoi si mysafir me Liverpoolin, ndërsa ndjekësi i tij më i afërt, Manchester United fitoi në Sunderland me ekipin e Lorik Canës.

Një xhiro para fundit në tabelën e klasifikimit prin skuadra e Chelseat me 83 pikë, një më shumë se Manchester United me 82 pikë pasi Chelsea në ndeshjen e fundit luan me Wiganin në terren të vet, me siguri se ekipi londinez nuk do ta lëshojë rastin që të fitojë edhe një titull të ri të kampionit të Anglisë.


Ja rezultatet:

Liverpool 0 : 2 Chelsea
Fulham 3 : 2 West Ham
Sunderland 0 : 1 Manchester United

Ja golat:


Sunderland 0 : 1 Manchester UnitedLiverpool 0 : 2 Chelsea
Shtuar më 03/05/2010, ora 03:28
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori