Premier Ligë: Fiton Manchester United (VIDEO)
Pëlqej
Park Ji-Sung (M. United)
Përfundojnë ndeshjet e javës së 11 të kampionatit anglez. Manchester United ka arritur të fitojë në fushën e tij kundër skuadrës së Wolverhamptonit me rezultatin 2-1. Golit të Park në minutën e 45 i është përgjigjur në të 66-ën Blake por ka qënë sërish Park ai që ka kaluar edhe njëherë në avantazh vendasit në minutën e 93 duke i dhënë fitoren e vyer Manchesterit.

Barazim me të njëjtin rezultat 2-2 janë ndarë ndeshjet mes Birmingham-West Ham dhe Blacpool-Everton.
Sunderland ka fituar 2-0 kundër Stoke City.
Aston Villa arrin të marrë një barazim 1-1 në fushën e Fulham. Në fakt ka qënë 2 pikë të humbura për Aston Villan pasi janë barazuar vetëm në minutën e fundit nga Fulham.
Blackburn ka fituar 2-1 kundër Wigan kurse Bolton ka fituar 4-2 kundër Tottenhamit. (albeu.com)


Shikoni golat:

Manchester United 2-1 Wolves
<embed src="http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/rlwNW6iZNS1udqStGbIk/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" width="480" height="400">embed>


Bolton 2 - 0 Tottenham
<embed src="http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/VrqaIwMCH0eAFRr2sLUw/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" width="480" height="400">embed>
Shtuar më 06/11/2010, ora 17:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori