Premtimi i legjendës së tenisit
djokoviccc
Novak Djokoviç nuk është më ai i dikurshmi, por tenisti serb vazhdon të mos e ul ritmin për asnjë moment. Në muajt e fundit, serbi ka marrë pjesë në plot 13 turne të ndryshëm. Në fjalën e tij, Djokoviç tha se tashmë është përmirësuar në krahasim me disa muaj më parë.

“E ndjej që jam përmsirësuar në krahasim me disa muaj më parë. Tashmë po luaj më mirë dhe kamë më shumë besim në vetvete. Mendoj se jam duke u kthyer në nivelet e dikurshme. Po argëtohem duke luajtur në këto nivele, shpresoj që të luaj sa më gjatë të jetë e mundur. Ndihem paksa i lodhur, por premtoj se do të rikthehem si numri një në botë”, tha Djokoviç. /albeu.com/

Shtuar më 02/10/2018, ora 11:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori