Presidenti i Barcelonës shpjegon çdo gjë rreth situatës së Verratit
Presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu zbuloi përsëri se ylli i PSG, Marco Verratti dëshiron të bashkohet me gjigantët spanjollë, por thotë se do të jetë shumë e vështirë për anën e tij që të bjerë dakord për një veprim për të çuar mesfushorin italian larg klubit francez.

Verratti vazhdon të tërheqë interesin nga një numër klubesh evropiane, por shefi i Barcelonës nuk është i bindur se ai do të luajë në Camp Nou në sezonin e ardhshëm.

Bartomeu, duke folur për Sport, tha: "Verratti është një lojtar që na pëlqen. Robert Fernandez dëshiron që ai të vijë, ashtu si Ernesto Valverde dhe Pep Segura. Dhe ne e dimë që lojtari dëshiron të vijë në Barcelonë, përcjell Albeu.com.

"Problemi është se PSG tani na kanë thënë se nuk duan të negociojnë. Fakti që nuk ka klauzolë lirimi është një problem sepse nuk mund të shkosh atje dhe të nënshkruash me atë lojtar.

"Për këtë arsye, nëse klubi nuk dëshiron të shesa, siç është rasti këtu, ata të na thonë:" Ne nuk duam të shesim, nuk duam të ulemi me ju, ne do të flasim për çdo gjë që dëshironi, por Jo për Verratti.", përfundoi intervistën e tij duke qeshur presidenti katalanas. /albeu.com/
Shtuar më 08/07/2017, ora 13:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori