Presidenti i Kosovës dekoron kampionin e botës, Haxhi Krasniqi
Robin Haxhi Krasniqi që nga e shtuna mban titullin Kampion i Botës në boks në versonin WBA/IBO.

Krasniqi menjëherë pas fitores është kthyer në vendlindje.

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka dekoruar sot Krasniqin me "Medaljen presidenciale të meritave" për promovimin e Kosovës në arenën ndërkombëtare dhe arritjet e jashtëzakonshme në sport.
Shtuar më 14/10/2020, ora 12:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori