E FUNDIT/ Fluturon kurba, 4 viktima dhe 93 raste të reja
Presidenti i Lacios në qendër të skandalit, akuzohet për blerjen e dyshimtë të një lojtari
Presidenti i Lacios Klaudio Lotito është vënë në shënjestër nga “Gazzetta dello Sport” për mënyrën e transferimit të futbollistit argjentinas Mauro Zarate në vitin 2008.

Lotito akuzohet nga menaxheri i 33-vjeçarit Luis Ruci se presidenti i Lacios pagoi vetëm 7 milionë euro nga çmimi i transferimit të Zaratës për 20 milionë, ndërsa pjesa tjetër do të paguhej nga një kompani angleze “Pluriel Limited”.

Dje në mbrëmje, programi i njohur televiziv italian “La Iene” kishte planifikuar të transmetonte një intervistë ekskluzive me agjentin e Zarates, por drejtuesit e programit e shtynë transmetimin në mënyrë që presidenti i Lacios Lotito të thotë fjalën e tij.
Shtuar më 27/05/2020, ora 16:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori