Vritet në atentat miku i Çapjave, avokat i Shullazit
Presidenti i Milanit zbulon të ardhmen e klubit nëse sigurojnë Championsin
Milani ka si synim kryesor këtë sezon të përfundojë sezonin në 4 vendet e para për tju garantuar atyre pjesmarjen në Ligën e Kampioneve pas 5 vitesh mungesë.

Paolo Skaroni presidenti aktuali i Milanit i cili k ate kuqezinjtë vetëm 7 muaj ka treguar objektivat e klubit, përmes një intervistë për “Sole 24 orë.

"Skuadra po realizon disa rezultate pozitive, djemtë kanë shumë merita, e po aq edhe Gatuzo. Shpesh tifozët më ndalojnë në rrugë dhe më kërkojnë që të afrojmë ndonjë lojtar cilësor.

them se do ta bëjmë diçka të tillë sepse është në projektin tonë, por më parë duhet të sigurojmë kualifikimin në Champions, sepse duhen para për të investuar dhe UEFA nuk lejon që një klub të shpenzojë më shumë sesa arkëton", sqaroi Paolo Skaroni. /albeu.com/
Shtuar më 12/02/2019, ora 15:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori