Prezantohet Hazard: Me Chelsea për triumf
Enigma më emadhe në aksin e transferimeve të futbollistëve mes Anglisë dhe Francës, ka marrë zgjidhjen përfundimtare, me prezantimin e talentit belg të Lille, Hazard që është bërë futbollisti më i ri te Chelsea.

Transferimi më i ri i Chelsea, Eden Hazard thotë se e zgjodhi ekipin anglez për të fituar sa më shumë trofe që të jetë e mundur. 21 vjeçari ndihet i lumtur që iu bashkua kampionit evropian, ndërsa nuk la pa përmendur objektivat që ka.

“Është një ëndërr që u bë realitet. Mezi pres të fillojë sezoni, kështu që mund të takohem me shokët e rinj, adhuruesit dhe të gjithë njerëzit që janë të përfshirë në klub. Dëshiroj të luaj sa më shumë ndeshje që të jetë e mundur, të shënoj sa më shuam gola dhe ta fitoj një vend në zemrën e tifozëve. Kam ardhur këtu të fitoj shumë trofe”, tha futbollisti belg. Pak ditë më parë ai tha se do të transferohej në një na skuadrat e Manchester, por pa specifikuar se ku, ndërsa më pas zgjodhi kalimin te fituesit e Champions League. /albeu.com/
Shtuar më 05/06/2012, ora 17:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori