Premier League vendos për VAR-in sezonin e ardhshëm
Premier League ka konfirmuar se dhe sezoni i ardhshëm do të luhet Video Assistant Referee (VAR).

Kërkesa për VAR ishin të mëdha në mesin e tifozëve në Ligën Premier, kërkesa të cilave ju bashkuan edhe klube të ndryshme. Klubet e këtij kampionati kanë vendosur kundër implementimit të plotë të këtij sistemi për sezonin e ardhshëm.

“Kërkojmë përmiërsime të mëtutjeshme në sistem, sidomos për komunikimin në stadium dhe për ata që ndjekin ndeshjet në shtëpi apo përreth botës”, thuhet në një komunikatë të LIgës Premier. /albeu.com/
Shtuar më 13/04/2018, ora 16:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori