Prishtina zyrtarisht kampione vjeshtore
Pëlqej
Superliga e Kosovës
Prishtina pas fitores prej 3:2 të dielën në derbin lokal ndaj Flamurtarit edhe zyrtarisht është shpallur kampione vjeshtore. Ballafaqimi në mes rivaleve të kryeqytetit, Prishtinës dhe Flamurtarit, është zhvilluar në kuadër të javës së 17-të (të fundit në sezonin vjeshtor), dhe ka dhënë një lojë të nivelit mesatar, me disa raste të mira shënimi si dhe me pesë gola të shënuara.
Shtuar më 21/11/2010, ora 17:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori