Pritet largimi në verën e ardhshme, Mbappe mban kontakte me Liverpoolin dhe Realin
Kylian Mbappe thuhet se është në kontakt me Real Madrid dhe Liverpool përpara një transferimi të mundshëm në 2021.

21-vjeçari nuk ka fshehur dëshirën e tij për të lënë Paris Saint-Germain në të ardhmen dhe koha e tij në kryeqytetin francez mund të mbarojë.

L’Équipe raporton se Mbappe nuk ka vendosur ende në cilin klub dëshiron të bashkohet , por ai po i mban të dy opsionet të hapura dhe do të vendosë në fund të sezonit.

Kontrata e Mbappe skadon në 2022 kështu që një marrëveshje verën e ardhshme do të ishte e dobishme për të dhe PSG nëse ai dëshiron të lëvizë përpara.

Aktualisht besohet se nuk ka asnjë indikacion që Mbappe të zgjasë kontratën e tij me PSG.

Fituesi i Kupës së Botës mund të tundohet nga një lëvizje te ‘Los Blancos’ pasi u rrit si një tifoz i menaxherit Zinedine Zidane.

Zidane ka qenë prej kohësh admirues i Mbappe dhe Reali mendon se ai është lojtari perfekt për të udhëhequr një brez të ri të ‘Galacticos’.

Por Liverpool nuk mund të përjashtohet nga gara, me Mbappe thuhet se është një admirues i madh i skuadrës së Jurgen Klopp.
Shtuar më 22/09/2020, ora 08:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori