Probleme te Reali, dëmtohen Nacho dhe Casemiro
Ditën e sotme ka pasur lajme të këqija për Real Madridin, pasi është mësuar se Nacho do të mungojnë për dy muaj ndërsa Casemiro tri javë, pasi u lënduan në ndeshje ndaj Celta Vigos të dielën.

“Pas testeve mjekësore për Casemiron në Qendrën MjekësoreReal Madridit, është mësuar se ai e ka ndrydhur në nyjën e këmbës. Rikuperimi i tij do të vazhdojë të vlerësohet”, thuhet në njoftimin e Real Madridit.

Mbrojtësi spanjoll Nacho u lëndua po ashtu në ndeshje ndaj Vigos dhe do të mungojë më gjatë.

“Pas testeve mjekësore në Casemiron në Qendrën MjekësoreReal Madridit, është mësuar se ai e ka një dëmtim në ligamentin e gjurit të djathtë. Rikuperimi i tij do të vazhdojë të vlerësohet”, thuhet tutje në njoftim.
Shtuar më 12/11/2018, ora 16:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori