Pronarët e PSG-së takohen me Beckham
David Beckham ka një kontratë që i skadon në fund të sezonit në MLS në nëntor, dhe ekipi kryeqytetas i francës PSG janë të etur për të tërhequr atë përsëri në Evropë.

Drejtori sportiv i klubit, Leonardo, kohët e fundit zbuloi se ai është i prirur për të nënshkruar me 36-vjeçarin për gjigantët e Ligue 1, dhe pronarët e Katarit kanë vendosur tashmë për të udhëtuar në Los Anxhelos në mënyrë që ti ofrojnë atij një kontratë deri në qershor të vitit 2013.

Francezët janë të gatshëm për të bërë Beckham njeriun më të paguar në skuadër së bashku me yllin argjentinas Javier Pastore, që do të thotë se mesfushori do të fitojnë diku rreth 4 ose 5 milionë në vit, nëse ai e pranon ofertën.

Ata, megjithatë do të përballet me konkurrencë të fortë nga klube të tilla si Queens Park Rangers dhe Tottenham të cilët janë në garën për ish lojtarin e Manchester United por ato janë shpresëdhënëse për të marrë një vendim përfundimtar nga 15 tetori. /albeu.com/
Shtuar më 05/10/2011, ora 11:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori