Pronari i Leipzig e shikon veten të dorëzuar para Liverpool-it
Shefi i RB Leipzig Ralf Rangnick pranon se objektivi i Liverpool Naby Keita nuk ka gjasa të nënshkruajë një marrëveshje të re. Reds kanë përfunduar ndjekjen e tyre të mesfushorit të nigerianit pasi kanë refuzuar dy oferta.

Marrëveshja aktuale e Keita vazhdon deri në vitin 2020, por Leizpig dëshiron që ai të nënshkruajë një marrëveshje të re, pasi një klauzolë lirimi prej 48 milion paund nuk duket e mjaftueshme deri verën e ardhshme, raporton Liverpool Echo, përcjell Albeu.com.

"Unë nuk jam duke supozuar që ne do të jemi në gjendje të zgjasim kontratën e tij para kohe," tha Rangnick. "Unë mund t'ju siguroj se Naby do luajë me ne këtë sezon. Të gjitha skenarët e tjerë varen gjithashtu nga mënyra se si e bëjmë këtë sezon, si Naby do të luajë vetë dhe kështu me radhë " përfundoi pronari i klubit Leipzig. /albeu.com/
Shtuar më 02/08/2017, ora 12:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori