Protestat anti-qeveritare "bashkojnë" tifozët turq
Tifozët turq të futbollit harruan për një moment rivalitetin e ashpër mes tyre për t’u bashkuar në protestat masive kundër qeverisë së Recep Tayyip Erdogan në Stamboll dhe në qytete të tjera të mëdha të vendit.

Ultrasit e tre klubeve më të famshme të Turqisë: Fenerbahçe, Besiktas dhe Galatasaray u bashkuan duke deklaruar se kombi është mbi të gjitha prandaj në ballë të protestave të gjitha gjërat e tjera dalin në plan të dytë teksa kërkojnë largimin e kryeminstrit Erdogan. /albeu.com/
Shtuar më 04/06/2013, ora 18:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori