Provojnë të imitojnë Messi-Suarez, por dështojnë në Peru (VIDEO)
Penalltia e Lionel Messit dhe Luis Suarez në ndeshjen ndaj Celta Vigos gjatë sezonit të kaluar, i mahniti të gjithë tifozët e futbollit.

Një klub në Peru, u mundua ta kopjojë strategjinë e penalltisë ku Messi dhe Suarez kishin qenë shumë të saktë, ndërsa në ndeshjen Alianza Atletico-Sport Huancaya, lojtarët dështuan keq.

Edhe pse ishte bërë për mrekulli skema, lojtari që do të godiste e dërgoi topin vetëm në shtyllë, duke mos arritur që të shënojë.
Shtuar më 25/07/2016, ora 15:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori