PSG fiton kundër Marsejës
PSG ka mundur Marsejën në fushën e kësaj të fundit me rezultatin 3:2.

Ekipi kryeqytetas francez ka mundur të shënojë një fitore të madhe përballë Marsejës.

Me këtë fitore, PSG bën një hap pozitiv drejt fitimit të titullit kampion të Ligës së parë franceze.


Matuidi (35’), Marquinhos (49’) dhe Morel (ag 51’) shënuan golat e këtij triumfi për PSG-në, teksa dy golat e Marseille i realizoi Gignac (30’ dhe 43’).

PSG tanimë është e para në renditje me 62 pikë, një më shumë se Lyon dhe pesë më shumë se Marseille./albeu.com/


Shtuar më 05/04/2015, ora 23:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori