PSG këtë herë mendon të "peshkojë" në Londër, madje yllin e klubit
PSG ishte mbreti i merkatos këtë verë, dhe kjo gjë duket se do vazhdojë përsëri. Tashmë klubi francez po përgatit një ofertë të majme për mesfushorin e Çelsit, N’golo Kante..

Francezi që u ble nga Çelsi dy vite më parë, i ndihmoi londinezët të fitonin Premier Ligën, dhe u cilësua si një nga lojtarët më të mirë të sezonit. Tashmë janë parizienët ata që kërkojnë shërbimet e 26-vjeçarit, dhe janë të gatshëm të ofrojnë jo pak, por 100 milionë euro.

Pasi shpenzuoi 400 milionë për dyshen Nejmar – Mbape, tashmë presidenti Al-Kelaifi do t’i bëjë edhe një dhuratë në mesin e fushës, trajnerit Emeri. /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2017, ora 12:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori