PSG ofron 30 milion euro për Gilardinon
Paris Saint-Germain e ka marrë me seriozitet interesimin për sulmuesin e Fiorentinës, Alberto Gilardino. Klubi më i përforcuar në Ligue 1 ka bërë gati 30 milion euro për sulmuesin italian, i cili do të ndahet me klubin e tij gjatë kësaj vere.

Ekipi francez, 29 vjeçarit ia ka ofruar një kontratë 3-vjeçare, me rrogën vjetore prej 5 milion eurosh, shkruan L`Equipe.

Ish-futbollisti i Parmës dhe Milanit kërkohet edhe nga Genoa e Valencia, por duket se PSG është e gatshëm ta transferoi atë, pas fillimit dështues të sezonit.

Ndërkohë, drejtori Leonardo mund ta shesë Mevlut Erding, për t'i mbuluar shpenzimet për Gilardinon. /albeu.com/


Shtuar më 10/08/2011, ora 17:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori