PSG-Thiago, Maldini "kumbar"
Sipas asaj që raporton "Sky Sport 24", Administratori i Milan, Adriano Galliani është nisur ditën e sotme për në kryeqytetin francvez, Paris. Qëllimi i këtij udhëtimi ka qënë dëshira e numrit 2 të Milan për të folur vetë lidhur me tratativat e PSG për të marrë mbrojtësin brazilian, Thiago Silva.

Sot mendohet të jetë dita vendimtare për kalimin e Thiago SilvaParis. Klubi parizien ofron 50 milionë euro për kartonin e tij dhe Adriano Galliani nuk mund ti thotë jo kësaj shifre.

Sipas mediave italiane, personi që ka ndihmuar Leonardon për të çuar brazilianin te PSG ka qënë ish-kapiteni i Milan, Paolo Maldini, i cili e ka bindur të pranojë projektin ambicioz të PSG.

Shtuar më 12/06/2012, ora 12:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori