Publikohet kalendari i Bundesligës, javën e parë luhen dy supersfida
Bundesliga ka hedhur shortin për sezonin e ri dhe tashmë dihen ndeshjet e javës së parë.

Ky sezon do të filloj me datën 18 shtator. Por, ende nuk janë caktuar saktë ditët dhe ora e ndeshjeve të javës së parë.

Kampioni i Bundesligës, Bayern Munchen do ta filloj kampanjën e saj për mbrojtjen e titullit kundër Schalke 04.

Kurse, Dortmund do të ketë punë kundër Monchengladbach.

Kalendari:

1. Bayern Munchen- Schalke 04

2.Dortmund – Monchengladbach

3.Leipzig- Mainz

4.Wolfsburg-Leverkusen

5.Frankfurt-Bielefeld

6.Union Berlin-Augsburg

7.Koln-Hoffenheim

8.Werder Bremen-Hertha Berlin

9.Stuttgart-Freiburg.
Shtuar më 21/08/2020, ora 18:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori