Publikohet lista e plotë e të nominuarve për "Topin e Artë"
Cristiano Ronaldo
Tashmë është publikuar lista e 30 futbollistëve për fitimin e ‘Topit të Artë’ për vitin 2016.
Pas publikimit të listës fillestare prej dhjetë futbollistëve për fitimin e çmimit të ‘Topit të Artë’, tani ka ardhur edhe kompletimi i saj prej 30-të futbollistëve.
Në dhjetëshen e parë u publikuan futbollistë si Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Antoine Griezmann e Sergio Aguero, por edhe Diego Godin, shkruan Telegraf.
Ndërsa, tani në listën tjetër të 20-të të nominuarve figurojnë emra si Lionel Messi, Zlatan Ibrahimovic, Luis Suarez dhe Robert Lewandowski.

Në këtë listë ka edhe emra paksa befasues si Pepe, Rui Patricio, Hugo Lloris dhe

Jamie Vardy.

Dhjetëshi i parë:

Sergio Aguero

Pierre-Emerick Aubameyang

Gareth Bale

Gianluigi Buffon

Cristiano Ronaldo

Kevin De Bruyne

Paulo Dybala

Diego Godin

Antoine Griezmann

Gonzalo Higuain

Lista nga 11-30:

Zlatan Ibrahimovic

Andres Iniesta

Koke

Toni Kroos

Robert Leëandoëski

Thomas Muller

Luka Modric

Lionel Messi

Riyad Mahrez

Hugo Lloris

Dimitri Payet

Manuel Neuer

Neymar

Paul Pogba

Pepe

Rui Patricio

Sergio Ramos

Luis Suarez

Jamie Vardy

Arturo Vidal./Albeu.com/
Shtuar më 24/10/2016, ora 19:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori