Puyol e perkrah Guardiolan
Albeu.com
Carles Puyol ka theksuar se trajneri Pep Guardiola nuk është fajtor për eliminimin e Barcelonës nga Copa del Rey, në mesjavë. Trajneri i Barcelonës kishte thënë se ndihet përgjegjës për eliminimin nga gara, përball Sevillas, mirëpo Puyol nuk pajtohet.
“Guardiola nuk na ka zhgënjyer. Ai e ka përgatitur ndeshjen shumë mirë dhe ne kemi jemi mposhtur për pak. Ne krenohemi me trajnerin tonë”, tha Puyol.

Barcelona u mposht në shtëpi 2-1, ndërsa fitoi 1-0 në Sevilla, duke u eliminuar në bazë të rregullit të golit mysafir.
Shtuar më 16/01/2010, ora 04:22
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori