Puyol, humbje e madhe për Spanjën
Gjashtë javët e ndalesës, për shkak të dëmtimit në gju në ndeshjen Barcelona-Espanyol, të cilat detyrojnë Carles Puyol të mos grumbullohet për Euro 2012 nga trajneri i Kombëtares spanjolle Vincente Del Bosque.

Tekniku iberik është i vetëdijshëm se mungesa e mbrojtësi të Barcelonës do të jetë një goditje e madhe për Kampionët e Botës dhe Europës.

"Humbja e Puyol është një goditje e rëndë për Spanjën", deklaroi Vincente Del Bosque në një intervistë për madrilene "AS". /albeu.com/
Shtuar më 08/05/2012, ora 16:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori