“Qava pas largimit nga Roma”
Portieri i Liverpool, Alisson Becker është rikthyer të flas rreth nënshkrimit të tij me “the reds”. Portieri Brazilian rrëfen vështirësitë e largimit nga skuadra e Romës.

“Largimi im nga Roma ishtë shumë i vështirë. Kamë qarë bashkë me bashkëshorten time. Nuk dua të keqkuptohem dhe të urrehem nga tifozët e Romës pasi unë bëra një zgjedhje profesionale ndërsa skuadra e Romës fitoi shumë para nga shitja ime. Sinqerisht doja të qëndroja te verdhkuqtë pasi kalova dy sezone të mrekullueshme”, tha Alisson.
Në fund braziliani flet edhe për bisedën e tij të parë me Jurgen Klopp.“ Klopp më telefonoi menjëherë kur të dyja skuadrat arritën marrëveshjen. Ai është nje njeri inteligjent dhe fjalë pak. Më ka ndihmuar në momente të vështira”, tha Alisson. /albeu.com/
Shtuar më 02/10/2018, ora 10:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori