"Qelqi" Hazard, përsëri probleme për belgun
Fundjavën e kaluar , Eden Hazard bëri një paraqitje mjftë të mirë duke shënuar në fitoren e Real Madridit kundër Huescas në La Liga.

Belgu u inkuadrua nga minuta e parë edhe në ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Interit.

Mbretërit shënuan fitore të madhe por Hazard pësoi një lëndim dhe u zëvendësua nga Vinicius.

Hazard dëmtoi kyçin e këmbës ku e kishte dëmtuar edhe dy herë tjera.

Nëse lëndimi do të jetë në vendin e njejtë atëherë ka gjasa që futbollisti i Real Madridit të mungojë gjatë.
Shtuar më 04/11/2020, ora 13:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori